Talu konto seadistamine

Peale konto kinnitamist tuleb oma konto ära seadistada.

Selleks logi oma kontoga sisse ja vali minu konto - talu konto seaded

Seejärel kliki vasakul menüüs: Talu seaded

Talu üldinfost saad muuta talu nime ja talu veebiaadressi (sinu talu leht on https://pood.talutoit.ee/talu/(sinu_valitud_aadress)). Seda aadressi saad jagada oma sotsiaalmeedias ja klientidele.

Maksete seadistamine

 1. Kliki Maksed
 2. Lisa pangakontonumber (IBAN), kuhu tehakse väljamaksed. Konto peab olema sama ettevõtte oma, nagu sinu valitud Talu nimi.
 3. Automaatseteks makseteks loo endale Stripe Connect konto. Kliki Connect with Stripe nupule ja jälgi lehe juhiseid. Stripe Connecti kaudu toimuvad maksed sinu kontole automaatselt kord päevas. Selleks tuleb sul luua Stripe konto ja seadistada seal väljamaksed oma kontole. Ühenda Stripe konto siin oma talu kontoga.
 4. Salvesta Maksete informatsioon

Talu leht

 1. Mine lehele Talu leht
 2. Lisa talu kirjeldus. Kirjuta lahti oma talu lugu 3-4 lausega. Räägi ajaloost, mis teeb teid eriliseks ning milliste toodetega tegelete. Seda kuvatakse talu lehel ning toodete all.
 3. Lisa pealse pilt. See pilt on laiupidi (vähemalt 1mb suuruses pilt, väemalt 900x600px). Pilti kuvatakse talu lehel taustapildina (Sarnaselt Facebooki päisepildiga). Pildile ei soovita lisada tekste, erinevatel ekraanidel kuvatakse seda erinevalt).
 4. Lisa logo ehk Avatar. Soovituslikult ettevõtte logo ruudu formaadis (1:1 ja vähemalt 500x500px). Kui logo ei ole, siis mõne toote või teie tegemistega seotud pilt. Pilti kuvatakse talu lehel.

 1. Vaata üle oma asukoht ehk aadress
 2. Kontrolli, et Talu email on korrektne, seda näidatakse klientidele ja selle kaudu saavad nad ühendust võtta
 3. Lisa telefoni number, mille kaudu saavad kliendid ühendust võtta
 4. Kui oled käibemaksu kohustlane, lisa KMKR number
 5. Lisa Ettevõtte registreerimisnumber
 6. Lisa oma Sotsiaalmeedia kontod (Facebook, Instagram, Koduleht jne). Lisa link oma profiilile (näiteks: https://facebook.com/talutoit)
 7. Ära unusta vajutada Salvesta talu lehe seaded

Puhkuse seaded

Konto on võimalik ajutiselt sulgeda, ehk minna puhkusele. Teadet kuvatakse poe vaates ning on võimalik sellel perioodil müügid peatada.

Selleks:

 1. Kliki Puhkus
 2. Lisa Puhkuse sõnum. Kirjuta, miks oled eemal ja millal on oodata sind tagasi.
 3. Vali puhkuse alguskuupäev ja lõpukuupäev
 4. Vali, kas kliendid saavad edasi tellida või tellimine on peatatud
 5. Salvesta puhkuse seaded

Peale perioodi lõppu automaatselt on võimalik klientidel jälle osta ning teadet ei kuvata.

 

Transpordi / tarne seaded

Tarne seadistamiseks mine Tarne lehele

 1. Lülita tarnekulu moodul sisse, sellisel juhul arvestatakse tarnet ostukorvis eraldi ning saad ise määrata tarne hinnad ning valikud.
 2. Määra Tarne vaikimisi hind. See on hind, mis sinu toodete ostmise korral kliendil tuleb juurde maksta. Tarnemoodulite kohta saad eraldi ka hinna seadistada. Ehtne Talutoit logistikapartnereid kasutades esitatakse sulle kord kuus arve teenuse eest. Täpsemad hinnad ja tingimused küsi oma kontaktisiku käest. Tarnehinna võid peita tootehinna sisse ära ja pakkuda tasuta tarnet või iga toote eest täpselt hinnastada.
 3. Saad määrata ka Toote põhise tarne lisahinna ehk lisatasu iga lisanduva toote kohta ostukorvis. Näiteks kartul, porgand (lisatasu porgandi eest)
 4. Võimalik on määrata ka Toote põhine tarne lisahind ehk lisatasu koguse kohta, kui see on suurem kui 2. Näiteks 2 mett (lisatasu 2 meepurgi eest)
 5. Määra Komplekteerimise aeg ehk kui kaua kulub sul aega tellimuse komplekteerimiseks alates tellimuse tegemisest kliendi poolt kuni transpordifirmale üle andmiseni (pakiautomaati viimine, kliendi järgi tulemine või kulleriga üle andmine)
 6. Kirjuta lahti Tarnetingimused ehk milliseid tarneviise pakud, kuidas sinu tarneprotsess on korraldatud. Näteks kui viid kaupa OTT kohtumisele, siis kirjuta siin lahti, mis päeval kohtumised toimuvad ja kuidas täpselt info liigub.
 7. Lisa tagastamise tingimused ehk kirjuta lahti, mis saab siis, kui toode kliendile ei sobi või on tekkinud probleeme toote kvaliteediga. Kirjuta, kuhu saab klient pöörduda ning kaua võta protsess aega ja mida täpselt tuleb teha.
 8. Vali Välja saatmise riik, ehk riik kus sinu ladu asub ja tellimused teele pannakse (Eesti)

Vali lubatud tarnemeetodid

Saad ise oma tarnemeetodid seadistada vastavalt oma tootele ning tarnevõimalustele.

 1. Lisa Tarnetsooni nimi näiteks Eesti.
  1. Kui sul on mitu erinevat piirkonda, näiteks toimetad ise Tallinnas ja Harjumaal oma kulleriga kohale, kaubakohtumine on Sauel ning võimalik on kulleriga ka ainult Tartusse viia, samas saab ka pakiautomaati tellida, siis loo iga piirkonna jaoks eraldi tarnetsoonid ning määra nende regioonid.
 2. Vali Regioonid ehk Eesti
 3. Vajadusel saad Piirata kindlate postiindeksite alusel (maakond, linn, küla). Selleks kliki lingile ning lisa lubatud postikoodid (postiindeksid), kellele tarnevõimalust lubatakse. Postikoodi loendi allalaadimiseks leiad Omniva lehelt. Sorteeri piirkonna järgi ja lisa postiindeksid tabelisse.
  1. Postiindekseid saab sisestada kindla algusega (näiteks. 101*) või numbri vahemikuga (näiteks. 90210...99000). Vajadusel küsi abi oma kontaktisikult.
 4. Lisa tarnemeetod(id), mis on selles tarnetsoonis lubatud.

 1. Tarnemeetodite lisamiseks vali meetod nimekirjast
  1. Fikseeritud maksumus - kui sul on oma kaubaring või tarnemeetod, vali Fikseeritud maksumus. Edasi saad muuta nime ning valida hinna.
  2. Tasuta transport - kui pakud võimalust tasuta transpordiks, vali see meetod
  3. Tulen ise järgi - kui kliendid saavad ise tallu või poodi järgi tulla, siis määra see meetod
  4. Omniva, SmartPost, DPD pakiautomaadid ehk pakk toimetatakse kliendi poolt valitud pakiautomaati. Paki sisestad vastavalt kokkuleppele pakiautomaati või kuller tuleb järgi. Vajalik on pakikaart igal pakil.
  5. Omniva, Smartpost, DPD kullerteenused, ehk pakk toimetatakse kohale kullerfirma poolt. Paki sisestad vastavalt kokkuleppele pakiautomaati või kuller tuleb järgi ning see toimetatakse kulleriga kliendile. Vajalik on pakikaart igal pakil.

Muuda tarne seadeid

 1. Tarne nime, hinna ja tingimuste muutmiseks kliki loodud tarnemeetodile
 2. Lisa Tarneviisi pealkiri
 3. Vali Maksustamise seaded, kas tarne hind sisaldab KM või mitte
 4. Määra Tasu, mida klient tarne eest maksma peab
 5. Salvesta muudatused

Seadista kõik tarneviisid ükshaaval ja vajuta Salvesta tarne seaded

Talu konto loomine

Talu konto loomiseks pead olema Ehtne Talutoit märgi liige, OTT võrgustiku liige.

 1. Konto loomiseks mine lehele: https://pood.talutoit.ee/talu-liitumine/
 2. Täida andmed täpselt oma talu kohta.
 3. Tutvu ja nõustu kasutustingimustega.
 4. Sulle saadetakse kinnitusmeil.
 5. Talutoidu e-pood vaatab sinu taotluse üle ja kinnitab selle 5 tööpäeva jooksul.

Peale registreerimist suunatakse Sind oma konto lehele.

Oma konto lehel näed teadet: Palume veel paar hetke kannatust. Meie meeskond vaatab sinu taotluse üle. Kohe peale sinu konto kinnitamist pääsed siit ligi oma profiilile ja saad hakkata tooteid sisestama ja müüma.

Konto vaadatakse üle ning kinnitatakse Ehtne Talutoit meeskonna poolt.