Hõbeda Mõis OÜ
Hõbeallika talu, Hõbeda küla, 45207 Kadrina vald 5082846 info@kitsefarm.ee Piirkond / liikmelisus: Lääne-Virumaa www.kitsefarm.ee Total sales: 0

OÜ Hõbeda Mõis on pere-ettevõte, mis alustas tegevust 2015 aastal.
Kevadel 2015 sai ostetud esimesed 12 Rootsi maatõugu "mahedat" kitsetüdrukut ning algas väga põnev ja täiesti uus periood meie elus.
Hõbeda kitsefarm asub endise Hõbeda mõisa maadel. Esmateated mõisast pärinevad 1459. aastast. Mõisa viimane omanik (1919 a.) oli parun Eduard von Dellingshausen. Hõbeda mõis oli Aaspere mõisa kõrvalmõis, kus põhiliselt tegeleti piimakarjakasvatusega. Vanast ajast on säilinud üks maakivist laut ning endine meierei ning maakelder.
Asume 75 km Tallinnast ida suunas. Kokku on kasutatavat heinamaad ca 10 hektarit. Kinnistul on laut üldpindalaga 700 m2, kus kitsed saavad vabalt sisse-välja käia ning 4 ha aiaga piiratud karjamaad. Lauda ühes otsas oleme sisse seadnud lüpsiplatsi ja juustuköögi.
Meie talus on võimalik suhelda kitsedega, neid paitada ja nunnutada, nendega ka jalutamas käia. Lisaks anname ülevaate mõisa ajaloost, kiikame sisse juustukööki ning loomulikult saab juustu ka degusteerida. Suvisel hooajal on võimalik ka kitsede söötmine okstega.
Talu võtab vastu nii eesti-, vene-, inglise- kui ka soomekeelseid gruppe.

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.