Kasesiirup 100ml

Talu Uugi Talu

12,00

Kasesiirupi valmistamine.

Kõige enam valmistatakse kasesiirupit USA-s ja Kanadas. Kogused võrreldes vahtrasiirupi tootmisega on märgatavalt väiksemad. Kasemahla suhkrusisaldus on väiksem ja seetõttu kulub ühe liitri kasesiirupi valmistamiseks suurem kogus kasemahla kui sama koguse vahtrasiirupi valmistamseks vahtramahla. Seetõttu on kasesiirupi hind võrreldes vahtrasiirupiga kõrgem.

Esimesed katsetused kasesiirupi tootmises said Uugi talus alguse 2012. aastal. See, kui palju kasemahla kindla koguse kasesiirupi valmistamiseks kulub, sõltub kasemahla suhkrusisaldusest. Viimaste aastate kogemustele tuginedes võib öelda, et ühe liitri kasesiirupi valmistamiseks kulub olenevalt aastast ja kasepuude kasvukohast 130-200 liitrit mahla

Uugi talu kasesiirup on valmistatud klassikalisel meetodil. Kasemahla kuumutatakse seni, kuni suurem osa veest on välja aurustunud. Kasesiirupi suhkrusisaldus on 64-66 %. Kasesiirupile ei ole lisatud mitte ühtegi lisaainet. Lisaks on aeg millal kasesiirupit teha saab väga üürike. Kasemahl ise säilib kuni 48 tundi ja selle jooksul tuleb see koguda ja kasesiirup valmistada. Kasemahla kogumine ja siirupi valmistamine kestab aastas umbes kolm nädalat.

Kasesiirupi koostisosad: kontsentreeritud kasemahl.

 

Kasesiirupi kasutamine ja säilitamine

Kasesiirupit kasutatakse magustajana. Seda võib omapärase maitsenüansi saamiseks lisada jäätisele, pannkookidele, kohvile, teele või erinevatele kokteilidele, ka õllele. Sellega võib maitsestada maitsestada erinevaid liha- ja kalaroogasid või kasutada soolaste kastmete valmistamisel. Kasesiirupit võib säilitada nii toatemperatuuril kui külmkapis. Aja jooksul võib kasesiirupi konsistents muutuda paksemaks. Maitseomadused sellest ei muutu ja kasesiirup muutub soojendades taas vedelaks.

Märk:
Kategooria: