Kaarli Talu
Kaarli, Ärina küla, 46235, Lääne-Virumaa 56886572 info@kaarlitalu.ee Piirkond / liikmelisus: Rakvere OTT 10169889 pood.kaarlitalu.ee/ Total sales: 2

ajalugu

Talu ajalugu algab aastast 1938, mil Müüriku mõisa maadest 38 hektari suurune põllumaatükk eraldati, mille vastne peremees Enn Lepik oma isa Kaarel Lepiku auks Kaarli taluks nimetas. Sellest sai üks eesrindlik elatistalu, kus ajastule omaselt tegeleti nii vilja-, köögivilja- kui loomakasvatusega.

Talu võeti perelt koos riigikorra muutumisega. Ligi 50 aastat hiljem, 1990.aastal alustas Mart Lepik koos ema ja vennaga isatalu taastamist. Otsinguaastatel katsetati Kaarli talu põldudel rukki-, nisu-, odra-, kaera-, spelta-,  lina-, kanepi-, tatra-, tudra-, herne-, soja- , aga ka kartuli-, suhkrupeedi- ja koguni õlikõrvitsakasvatust. Pidama jäädi teravilja- ja õlitaimede juures. Uuendusmeelse ettevõtjana rajas peremees taluveski ning hakkas teravilja toiduks jahvatama. Kaarli talust sai üks esimesi täisterajahu ja -helbe tootjaid taasiseseisvunud Eestis. Mõne aasta pärast alustati külmpressõli valmistamist.

tänapäev

2009. aastal, kui talupidamisega liitus noorem põlvkond, läksime üle mahekasvatusele.

Praegu kasvab ligi 60 hektaril maherukis Sangaste ja mahekaer, mis kõik saab oma veskis täisterajahudeks, helvesteks ning kruupideks. Lisaks töötleme ümbruskonna talunike kasvatatud otra, nisu, tatart ja hernest ning pakume leivaküpsetajatele vajalikke seemneid ja rukkilinnasejahu.

Õlipressi abil valmistame tudra-, lina- ja kanepiseemnetest külmpressõli, mis on populaarsed tervislikku toitu hindavate inimeste seas.

Väikeses pagaritöökojas küpsetame oma põllul valminud „Sangaste“ rukkist ehedat juuretisega kääritatud koduleiba. Leibu on nii suuri kui väikeseid, nii soolaseid kui magusaid – igale maitsele midagi. Pagaritoas valmivad ka karaskid, küpsised, koogid ja sööjate lemmikud – seemnekrõpsud. Kõigi küpsetiste tooraine on pärit oma veskist. Lisaks rukkile kasutame ohtralt speltat, otra ja tatart. Ikka selleks, et sööjate maitsemeeli ergutada ja tervist hoida.

Lööme alati hea meelega kaasa kohaliku toiduga seotud ettevõtmistes. Laadahooajal osaleme sageli talutoidupäevadel ja teistel maalähedastel “kiiksuga” üritustel kõikjal Eestis. Aastaringselt pakume alati hea meelega võimalust huvilistel meie tegemistega talus kohapeal tutvust teha ja erinevates talutoidu õpitubades osaleda.

Tunneme rõõmu loodusega käsikäes tegutsemisest, esivanemate alustatu jätkamisest, toredatest inimestest enda ümber ja kõigest sellest, mida maaelu meile pakub.

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.